• ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

• „Ścieżka sensoryczna” jest już w naszym ogrodzie przedszkolnym i służy dzieciom. To pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze - jest świetną zabawą dla dzieci. Pobudza receptory dotykowe znajdujące się w stopie lub dłoniach i wykonana jest z różnego rodzaju faktur lub elementów. Maluch chodzący po zróżnicowanych materiałach doznaje przyjemnych dla niego, a czasem mniej przyjemnych wrażeń dotykowych. Oprócz zmysłu dotyku, podczas zabawy na ścieżce sensorycznej stymuluje się: sprawność motoryczną, równowagę percepcję wzrokową i koordynację ruchową. Poniżej zdjęcia zabaw dzieci korzystających z ścieżki sensorycznej.

• PODZIĘKOWANIA

• Składamy serdeczne podziękowania za tak liczy udział w tegorocznych kiermaszach świątecznych. Państwa gesty po raz kolejny stały się wyrazem uznania dla pracy i zaangażowania, którą nauczyciele i pracownicy włożyli w tworzenie świątecznych ozdób – dla nas to niezwykle ważne i budujące. Kwota, którą udało nam się zebrać, zgodnie z zamierzeniem, w całości została przeznaczona na zakup dwóch bujaków, które będą służyły wszystkim dzieciom do zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Dziękujemy :D!